23 Temmuz 2019 Salı
ASKON’DAN KIZILASLAN'A ZİYARET

ASKON’DAN KIZILASLAN'A ZİYARET

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan’a ziyarette bulundu.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan’a ziyarette bulundu. ASKON Şube Başkanı Çiftçi, ziyarette yaptığı konuşmada, “Gaziantep, geçmişi ve tarihi olan bir şehir olmakla birlikte ekonomi ve sanayi şehri. Biz İpekyolu’nun Gaziantep’e kattığı ekonomik katkının ne kadar olduğunu akademik bir çalıştayla ortaya koyacağız. Çalıştayı üniversite hocalarımızla, akademisyenlerle birlikte yaparak sonuç bildirgesini de programın sonunda kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi, Yönetim Kurulu Mehmet Polat ve Mustafa Güneş, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan, Çağdaş Gazeteciler Derneği Şube Başkanı Aslı Emektar, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Süleyman Bademoğlu, Gazetemiz Haber Müdürü Metin Aybey ve Gazetemiz yazarlarından Leyla Gevrek’e ziyarette bulundu. Ziyarete konuşan ASKON Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi, derneklerinin kuruluş hikayesine değinerek, “ASKON 1998 yılında uluslararası kurulmuş bir dernek. Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik, siyasi ve bürokratik sıkıntıların vuku bulduğu dönemde sivil toplumun, işadamlarının ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntılara müdahil olması açısından merkezi İstanbul’da olarak kuruldu. 1998’den bu yana 50’ye yakın ilde şubesini tamamladı, Dünya’da 15 ülkede şubesini açtı. Türkiye’deki kendini kabul ettirmiş, işadamlarını merkeze alan ilk 3 sivil toplum kuruluşundan birisi. Ekonomik alanda kendi üyelerimiz arasında, birinci önceliğimiz ticaret hacimlerini artırmak. Üyelerimizin bulunduğu sektörler içerisindeki sıkıntıların çözümü noktasında raporlamalar yapıyoruz, sorunları çözüm noktalarına ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu.

 SEKTÖRLERİN SIKINTILARI MASAYA YATIRILACAK

 Gaziantep’te derneklerinin yapılanmasına değinen Çiftçi, “ASKON, Gaziantep’te 2011 yılından beri bulunan bir yapı. Yaklaşık 1 yıl önce görevi devraldık, yeni şube binamıza taşındık. Şuanda sektör ve komisyon gruplarımızı oluşturuyoruz. Kısa süre içerisinde gruplar tamamlanacak, her sektör başkanımız kendi sektörleriyle ilgili çalışmalarına yoğunlaşacak. Sektörlerle ilgili sıkıntıları, masaya yatırıp genel merkeze, bakanlıklara ulaştıracağız. Üyelerin hem dayanışmalarını sağlıyoruz hem de haklarını koruyoruz” dedi.

 EKONOMİ İHRACAT ZİRVESİ YAPILACAK

 “Bunun yanı sıra ülkenin ihracatının artması için, özellikle Gaziantep’te işadamlarımızın iş hacimlerini artırmaya yönelik birçok çalışmalar yürütüyoruz. Öncelikli hedefimiz bütün üyelerimizin ve işadamlarımızın e ticarete geçişini sağlamak. Bu projelere ek olarak Nisan ayı sonunda Gaziantep’te Ekonomi İhracat Zirvesi yapmayı planlıyoruz. Bu zirvede bizim hedefimiz Afrika ve Latin Amerika ülkeleri. Bu ülkelerden işadamları, işadamları kuruluşlarının temsilcilerini Gaziantep’e davet edip, Gaziantepli işadamlarımızla karşılıklı görüşme yapmalarını sağlamak istiyoruz. İşadamlarımızın ihracatlarını artırmada köprü görevi görmek istiyoruz. Bu projeler ile çok ciddi ihracat rakamlarına ulaşacağımızı düşünüyoruz. Gaziantep, geçmişi ve tarihi olan bir şehir olmakla birlikte ekonomi ve sanayi şehri. Biz İpekyolu’nun Gaziantep’e kattığı ekonomik katkının ne kadar olduğunu akademik bir çalıştayla ortaya koyacağız. Çalıştayı üniversite hocalarımızla, akademisyenlerle birlikte yaparak sonuç bildirgesini de programın sonunda kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerine yer verdi.

24.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz