19 Haziran 2019 Çarşamba
Bakan Gül Açıkladı!

Bakan Gül Açıkladı!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "15 Temmuz gecesine ait çok önemli bir delil elde edildi. Bu konuda bir adım bekliyoruz. Bu akşam da ABD Adalet Bakanı ile bir telefon görüşmesi yapacağım." dedi. Öte yandan Firari FETÖ'cü Akın İpek'in İngiltere'de ev hapsine çarptırılması ve pasaportuna el konulmasıyla ilgili konuşan Bakan Abdulhamit Gül, "Süreci takip ediyoruz. Biz bağımsız Türk yargısına bunlar iade edilsin diyoruz.” ifadelerine yer verdi.Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Nizip ilçesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.
 
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, firari iş adamı FETÖ'cü Akın İpek'in pasaportuna İngiltere'de el konuşmasıyla ilgili olarak, "Süreci takip ediyoruz. Biz bağımsız Türk yargısına bunlar iade edilsin diyoruz" açıklamasında bulundu.
 
"15 TEMMUZ GECESİNE AİT ÇOK ÖNEMLİ BİR DELİL ELDE EDİLDİ"
 
FETÖ elebaşının iadesine ilişkin açıklama yapan Gül, şöyle konuştu:
 
"15 Temmuz gecesine ait çok önemli bir delil elde edildi. Bir FETÖ'cünün telefonundan elde edilen veri. O gece FETÖ'nün doğrudan darbeyle alakalı olduğuna dair tüm tezlerimizi, verilerimizi güçlendiren yeni bir delile ulaştık. Bunu da ilgililere ulaştırdık. Bu konuda bir adım bekliyoruz. Bu akşam da ABD Adalet Bakanı ile bir telefon görüşmesi yapacağım. Bu süreci hep beraber takip edeceğiz."
 
"HERKES HUKUKA, KANUNA UYMAK ZORUNDA"
 
Gül, terörist cenazesine katılan HDP'li vekillere soruşturma konusunda da "Türkiye hukuk devletidir. Herkes hukuka, kanuna, nizama uymak zorundadır. Bu konuda da farklı bir durum olursa ilgili makamlar gerekli soruşturmayı yapar." dedi.
20.07.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz