20 Haziran 2019 Perşembe
Bu KULE’yi Kim koruyor?

Bu KULE’yi Kim koruyor?

Şahinbey’in Karataş Mahallesi’nde bulunan Kule Otel ve Spa, yasalara aykırı olarak kat çıktığı iddia edildi. Peki, kim yapıyor bu inşaatı? İnşaat sahibi kime güveniyor?

 

20 katlı kule halinde inşa edilen Kule Otel Spa, şuan inşa edilen son katının kaçak yollarla yapılmaya çalışıldığı ortaya çıktı. Kurulduğu andan itibaren Kız Öğrenci Yurdu ve daha sonra Erkek Öğrenci Yurdu olarak işlev gören ve en son Kule Otel Spa olarak sürekli değişim yaşayan bu yerin teras katı üzerine yasal olmaksızın kat inşaatına bir buçuk ay önce başlandı. Gece geç saatlerde inşaat çalışması yapıldığını söyleyen mahalle sakinleri, gizli bir şekilde yürütülen inşaatın kime güvenilerek yapılıyor olduğunu merak ederek,  yetkililerin gereğini yapması istiyor.  

Kanunların hiçe sayılarak kaçak kat çıkılan binanın sahibi, daha önce FETÖ Okulları’nın kendi adına kayıtlı olduğundan ve FETÖ Terör Örgütü üyesi olmak suçlarından da hala yargılandığı iddia ediliyor.

‘’GECELERİ ÇALIŞIYORLAR’’

Kule Rezidans’a yapılan kaçak kat inşaatına sadece gece saatlerinde çalışıldığı öne sürüldü ve Kule’nin kaçak kat inşaatına yaklaşık iki aydır devam edildiği belirtildi. Tepki almamak ve fark edilmemek için yasalara aykırı olarak çıkılan kat’ın inşaatına sadece gece saatlerinde çalışıldığı bilinen Kule Otel Spa, kat inşaatının resmi işlem olmaksızın kaçak olduğu belirtildi.

Şahinbey Belediyesi sınırları içinde bulunan Kule Otel Spa sahipleri tarafından Kule’nin üstüne kaçak katın neye dayanarak ve kime güvenerek yapılıyor olması, Mahalle Sakinleri’nin tepkisine de neden oluyor.

‘’VATANDAŞI DA ALDATMIŞTI’’

OSKA İnşaat’a ait olduğu bilenen bu yerin, daha önce kule arkasında yaptığı binaları satarken Kule Otel Spa yerinin park alanı olacağını projede beyan etmişti. Ancak bina satışlarını bitirdikten sonra park yerine Kule Rezidans’ı dikerek vatandaşı aldattığı da iddialar arasında…

-Önümüzdeki günlerde haberin detaylarını aktaracağız

6.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz