23 Temmuz 2019 Salı
Çiftçi’den ‘Gazilik’ unvanı mesajı

Çiftçi’den ‘Gazilik’ unvanı mesajı

Gaziantep’e “Gazilik” unvanının verilişinin 98. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Gaziantep Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi, 1.Dünya Savaşı’ndan sonra işgal edilen Gaziantep’in Fransız kuvvetlerine

Gaziantep’e “Gazilik” unvanının verilişinin 98. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Gaziantep Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi, 1.Dünya Savaşı’ndan sonra işgal edilen Gaziantep’in Fransız kuvvetlerine karşı büyük bir direniş gösterdiğini anımsatarak,Antep halkı 11 ay boyunca kendi gücüyle işgale dayanmış ,düşmana geçit vermemiş,6317 kahramanını şehit vererek ,tarihin şanlı sayfalarına adını altın harflerle yazdırmıştır.

 “Gazilik onurunu 98 yıldır ilk günkü heyecan ve gururla yaşamaktayız Geçmişten günümüze her konuda Anadolu’ya örnek olmuş Gazi Şehirliler bundan sonra da “Gazi”lik unvanını onurla taşıyacak, ülkemizi ve ilimizi, daha güzel yarınlara taşımak için kurtuluş savaşında gösterdikleri kahramanlıklara yaraşır bir şekilde tarımda, sanayide, eğitimde kısacası her alanda başarılar elde etmeye devam edeceklerdir.

Bizlere bugün bu büyük gururu yaşatan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan savunmasında hayatlarını kaybeden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilik yıl dönümümüz kutlu olsun ifadelerini kullandı.

7.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz