23 Mart 2019 Cumartesi
Eyup Özkeçeci'den 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü mesajı 

Eyup Özkeçeci'den 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü mesajı 

İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci mesajında; ‘’12 Mart 1921 tarihinde milli marş olarak kabul ettiğimiz İstiklal Marşı, bu aziz vatanın kutlu evlatlarının diriliş destanının bir simgesidir.’’dedi.

İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci mesajında; ‘’12 Mart 1921 tarihinde milli marş olarak kabul ettiğimiz İstiklal Marşı, bu aziz vatanın kutlu evlatlarının diriliş destanının bir simgesidir.’’dedi. Mehmet Akif Ersoy’un ‘’Allah, bir daha Bu Millete İstiklal Marşı Yazdırmasın’’ diyerek kaleme aldığı İstiklal Marşı’nda o dönemin şartlarına rağmen milli mücadele ruhunu , vatan aşkını ve bağımsızlığa olan inancını  asla kaybetmediğini dizelerinde vurguladığını belirtti.

 Sözlerine; ‘’Milletimizin gönül dünyasını en güzel şekilde kağıda dökerek,bizlere her zaman moral ve güç kaynağını olduğu için Mehmet Akif Ersoy’a olan minnet duygularımı iletiyorum.’’ Şeklinde devam etti.

Özkeçeci; ‘’İstiklal Marşımızın Kabulünün 98. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününde, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, bu vatan uğruna şehit olan askerlerimizi ve gazilerimizi saygıyla, rahmetle anıyorum’’. Diyerek sözlerine son verdi.

11.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz