23 Şubat 2020 Pazar
FEYZİOĞLU, KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCI'YI ZİYARET ETTİ

FEYZİOĞLU, KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCI'YI ZİYARET ETTİ

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Feyzioğlu, Akıncı'yla görüşmesinde, Türkiye Barolar Birliği’nin öncülüğünde Ankara'da 20-21 Eylül tarihlerinde yapılacak “Kıbrıs’ta Son Söz” başlıklı panele ilişkin bilgileri paylaşarak, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Feyzioğlu, beraberindeki TBB Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Necdet Basa ile birlikte KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı ziyaret etti. Ziyarete Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Av. Hasan Esendağlı ile merhum Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın müsteşarı ve Kıbrıs Türk tarafının müzakerecisi Mustafa Ergün Olgun da eşlik etti. 

Feyzioğlu, ayrıca Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersoy ve Kıbrıs Vakıflar Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim F. Benter'i de ziyaret ederek ayrı ayrı görüştü.

Feyzioğlu buradan adliyeye geçerek, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Şepik’i de ziyaret etti.

Feyzioğlu öğle saatlerinde ise Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Özçeri’yi ziyaret etti. Özçeri, Feyzioğlu ve beraberindeki heyetle öğle yemeği yedi.

Feyzioğlu ve TBB heyeti ziyaretleri sırasında Türkiye Barolar Birliği’nin öncülüğünde 20-21 Eylül tarihlerinde yapılacak “Kıbrıs’ta Son Söz” başlıklı panele ilişkin bilgileri paylaşarak, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz