25 Eylül 2020 Cuma
“GAZİANTEP’İN BELEDİYESİ, GAZİANTEP’İN ÜRETİCİSİNİ TERCİH ETMELİ”

“GAZİANTEP’İN BELEDİYESİ, GAZİANTEP’İN ÜRETİCİSİNİ TERCİH ETMELİ”

Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce, Türkiye’nin en önemli ayakkabı üretim merkezlerinden olan Gaziantep’te, ayakkabıcıların tam bir dram yaşadıklarını söyledi.

Şahinbey Belediyesi’nin, öğrencilere ücretsiz dağıtacağı 120 bin çift ayakkabıyı ısrarla Gaziantep’teki ayakkabıcılardan almadığına dikkat çeken İnce, “Gaziantep’in belediyesi, Gaziantep’in üreticisini tercih etmeli. Eksiğimizi, yanlışımızı bilsek gam yemeyiz” dedi.

Şahinbey Belediyesi’nin dört yıldan beri Gaziantep’teki ayakkabıcıların sesine kulak vermediğini kaydeden İnce, “Pandeminin de etkisiyle esnaf kepenk kapatmamak için direnirken, belediyemiz 120 bin çift ayakkabıyı Gaziantep’ten almıyor” diye konuştu.

İnce, STK ‘lar olarak bu konuda görüşüp çözüm bulmak amacıyla randevu istedikleri Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu’ndan randevu alamadıklarını bildirdi.

RANDEVU ALAMADIK

Belediyenin ayakkabı dağıtmasına değil, ayakkabıların Gaziantep’ten alınmamasına karşı olduklarını vurgulayan İnce, şöyle devam etti:

“Bu sorun sadece Gaziantep Ayakkabıcılar Odası’nın sorunu değil. Sanayi Odası, Ticaret Odası, Esnaf Odalar Birliği, STK temsilcileri ile durumu ifade edebilmek için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan randevu talep ettik. Yanıt bile verilmedi. Dağıtılan ayakkabıların Gaziantep esnafından alınması, Gaziantep’te üretilmesi, Gaziantep toptancısının, perakendecisinin, imalatçısının bundan el birliği ile en iyi şekilde bir fayda sağlaması oda olarak bizim en büyük temennimiz.

Gençlere spor ayakkabısı dağıtılması çok güzel, fakat bu işle uğraşan esnafımız zarar görmesin istiyoruz. Bir önerimiz var; belediye dağıtacağı ayakkabıları Gaziantep esnafından alsın, aldığı kadarını da biz dağıtalım. Mevcut durumda en büyük darbeyi perakendeciler yiyor. Yaklaşık 1,500 perakendeci, toptancı,pazarcı esnafımız var. Bizler zor şartlar altında geçimimizi sağlamaya, kiramızı ödemeye çalışan esnafız. Bu konuda gerekli duyarlılığın gösterilmesini istiyoruz.”

Yorumlar (0)

Yorum Yaz