25 Eylül 2020 Cuma
GAZİANTEP’TE SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET!

GAZİANTEP’TE SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET!

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Endoskopi Ünitesinde görev yapmakta olan sağlık personeli darp edildi.

Yaşanan olayın ardından Başhekim Suat Zengin açıklama yaptı. Prof. Dr. Zengin, darp edilen sağlık çalışanının Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle tedavi gördüğünü ve tedavisinin ardından yeniden göreve başladığını kaydetti.

Prof. Dr. Zengin, “Gördüğü tedavisinin bitmesiyle test sonucu negatif olur olmaz görevine hemen dönmüştür. Fakat buna karşılık şiddete maruz kalması bizi derinden yaralamıştır. Toplum içerisindeki bu tip davranışlar sergileyen kişilerin bizlerin çalışma hevesini kırmaya gücü yetmeyecektir. Özverili bir davranışla görevine başlayan sağlık personeli, olaydan hemen sonra darp cebir raporu almasına rağmen tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırılmasını ümit ediyoruz. Sağlık ordusu en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşa omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerini kulandı. 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz