22 Ocak 2019 Salı
Hububat İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya  güven tazeledi

Hububat İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya güven tazeledi

197 üyesi bulunan Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamüleri İhracatçıları Birliği genel kurulu yapıldı. Genel Kurulda ikinci kez aday olan Mahsum Altunkaya oylamaya katılan 126 üyenin oyunun tamamını alarak yeniden başkan seçildi.

197 üyesi bulunan Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamüleri İhracatçıları Birliği  genel kurulu yapıldı. Genel Kurulda ikinci kez aday olan Mahsum Altunkaya oylamaya katılan 126 üyenin oyunun tamamını alarak yeniden başkan seçildi. Altunkaya’nın güven tazelediği seçim sonucunda yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle TİM delegeleri de belli oldu.

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamüleri İhracatçıları Birliği 2017 yılı seçimli olağan genel kurulu GAİB hizmet binasında gerçekleştirildi. Mahsum Altunkaya’nın başkanlığında tek liste halinde gidilen seçimde 125 oy kullanılırken yapılan oy sayımı sonucunda 126 oyun tamamı Mahsum Altunkaya’nın listesine çıktı. 197 üyesi bulunan birlikte seçime katılımın yüksek olduğu gözlendi. Divan Başkanlığını Abdulkadir Çıkmaz,  Abdulkerim Erol ve Yılmaz Aktürk’ın yaptığı genel kurulda  ikinci dönem başkanlığı için aday olan Mahsum Altunkaya’ya seçim öncesi düzenlenen kokteylde ihracatçıların ilgi odağı oldu. . Seçimde oy kullanma işleminin 17’.00’da bitmesinin ardından oy sayımına geçildi ve 197 üyeden 126 üyenin oy kullandığı görüldü. Yapılan sayım sonucundan 126 üyenin tamamının oyunu alan Mahsum Altunkaya yeniden birlik başkanlığına seçilirken yeni yönetim kurulu üyeliklerine ise Celal Kadooğlu, Mesut Acar, Ali Çoban, Ahmet Tiryakioğlu, Murat Unat, Seyit Yusuf Akan, Mehmet Surur Aydın, Kemal Çakmak, Bora Batalı ve Abdullatif Hazır seçildi.

Birlik ve beraberlik içerisinde en iyisini yapmak için çalışacağız

Seçim sonrası bir değerlendirme yapan Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya “Genel kurulumuza katılarak bizleri destekleyen bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz. Yeni yönetim kurulu üyelerimizle birlikte sektörümüzün gelişmesi ve kalkınması için üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz. Ülke ihracatının arttırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi yönündeki çalışmalarımız devam edecek. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek sektörümüzün global pazarlarda hak ettiği yere gelebilmesi için çeşitli projeler yürüteceğiz. Şahsımı ve yönetim kurulu arkadaşlarımı oylarıyla destekleyen üyelerimize ve seçim sürecinde yanımızda yer alan sanayici ve iş adamlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu şöyle oluştu

Güneydoğu  Anadolu  Hububat-Bakliyat, Yağlı Tohumlar  ve Mamulleri İhracatları Birliği 2017 Yılı Seçimli Olağan Genel  Kurulu Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulun a asil olarak seçilen firmalar Başkan Adayı Altunkaya İnş. Nak. Gıda Tic. A.Ş, Yönetim Kurulu Asil Üye Adayları Kadooğlu Yağ San. ve Tic. A.Ş, Acarsan Makarna, Un Gıda İnş. San. Tic. A.Ş,  Şölen Çikolata Gıda San. ve Tic. A.Ş, Tiryaki Agro Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,  Unat Yağ Gıda San. ve Tic. A.Ş,  Akanlar Çikolata İçecek Gıda Sanayi ve Nakliyat Tic. LTD. ŞTİ, Aydınlar Gıda San. ve Tarım Ürn. LTD. ŞTİ, Beşsan Makarna Gıda San. Tic. A.Ş, Süphan Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş’den oluştu.  Güneydoğu  Anadolu  Hububat-Bakliyat, Yağlı Tohumlar  ve Mamulleri İhracatları Birliği 2017 Yılı Seçimli Olağan Genel  Kurulu Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine ise  Özmen Un San. Tic. A.Ş, Sayınlar Gıda Md. SAN. Tic. A.Ş,  Altunöz İth. İhr. San. ve Tic. LTD. ŞTİ,  Zümrüt  Gıda San. ve Tic. LTD. ŞTİ, As Besin Gıda San. ve Tic. LTD. ŞTİ, Nefis Bulgur San. ve Tic. LTD. ŞTİ, Ergün Çikolata Gofret Çiklet Gıda San. ve Tic. LTD. ŞTİ, Efor İç ve Dış Ticaret LTD. ŞTİ, Dİcpet Pet. Uls. Taş. Gıd. Kim. Tek S. Temiz. Ürün. San. Tic LTD. ŞTİ, Acemoğlu Dış Tic. ve Pazarlama LTD. ŞTİ. seçildi. Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine ise Mutlu Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş,  Simaş Bulgur Gıda San. ve Tic. LTD. ŞTİ, Deren Gıda Ürünleri Uluslararası Nak. Dış Tic. LTD. ŞTİ. seçilirken Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine Akay İç Dış Tic. LTD. ŞTİ, Mis Bulgur Gıda San. ve Tic. A.Ş,  Vatan Tarım Ürünleri San. ve Tic. LTD. ŞTİ. seçildi.  Genel Kurulda Tim Delege asil üyeliklerine ise  Aydınlar Gıda San. ve Tar. Ürn. LTD. ŞTİ, Şölen Çikolata Gıda San. ve Tic. A.Ş, Acarsan Makarna Un Gıda İnş. San. Tic. A.Ş,  Unat Yağ Gıda San. ve  Tİc. A.Ş, Kadooğlu  Yağ San. ve Tic. A.Ş,  Beşsan Makarna Gıda San. Tic. A.Ş, Akanlar Çikolata İçecek Gıda Sanayi ve Nakliyat Tic. LTD. ŞTİ, Özsarı Gıda San. ve Tic. Paz. LTD. ŞTİ, Nur Gıda Petr. Ürn. Ulus. Nak. Mad. Teks. San. ve Dış Tic. LTD. ŞTİ. seçilirken  Yedek Tim Delegesi  üyeliklerine ise Aslankaya İnş. Ve Tic. LTD. ŞTİ, Arslan Bakliyat ve Tarım Ürünleri  San. ve Tic. LTD. ŞTİ, Göral Dış Tic. LTD. ŞTİ, Batallı Tar. Ürn. San. Tic. A.Ş, Durmaz İhracat ve İthalat Demir San. Tic. LTD. ŞTİ, Erol Dış ic. LTD. ŞTİ, Eko Erol  Ulus. Nak. Turz. San. ve Tic. LTD. ŞTİ, Güzel  Paz. Gıda San. ve Tic. LTD. ŞTİ, Ömeroğlu İth. İhr. Ve Tic. LTD. ŞTİ

25.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz