4 Ağustos 2020 Salı
İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz Basın Bayramını Kutladı

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz Basın Bayramını Kutladı

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

24 Temmuz 1908 tarihinde, 112 yıl önce Türk Basınına sansürsüz olarak görevlerini yerine getirmeleri sağlanarak özgür bir ortam oluşturulmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, "Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir". Her zaman görevlerinin başında çeşitli güçlükler altında mesleklerini icra eden, gelişen teknoloji ve değişen dünya düzeni ile birlikte basın sektörü de değişime uğramış, halkın doğru ve etkin haber kaynağına ulaşması daha da önem kazanmıştır.
Meslek ahlakı ve gazetecilik ilkelerine sadakatle bağlı kalan tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyor, basın emekçilerine selam ve sevgilerimi iletiyorum.

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz