14 Aralık 2018 Cuma
Kaçak yapıya dokunulmazlık!

Kaçak yapıya dokunulmazlık!

 

Şahinbey’in Karataş Mahallesi’nde bulunan Kule Otel ve Spa, yasalara aykırı olarak kat çıktığına yönelik daha önce Artı Haber Gazetesi olarak belirtmiştik. Ancak bu duruma kanun çerçevesinde gerekli yasal işlem yapılması gerekirken, kaçak kat inşaatı göz ardı ediliyor.

 ‘’TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR’’

Şahinbey Belediyesi bölgesinde bulunan bu yerin nasıl kaçak olarak yapıldığı mahalle sakinleri tarafından merak konusu olurken, belediyenin bu yer hakkında her hangi bir işlem yapmaması konusunda tepkiler çığ gibi büyüyor. 2 ay gibi bir süredir kaçak kat inşaat çalışmalarının (etik bir işlem dâhilinde yapıyorlarmış gibi) devam ettirilmesine çevre ve mahalleliler tarafından tepkilere neden oluyor.

‘’KAÇAK KAT ÇIKMAK BU KADAR MI MEŞRULAŞTI?’’

20 katlı kule halinde inşa edilen Kule, Otel ve Spa, şuan inşa edilen son katının kaçak yollarla yapılmaya çalışıldığı gözlerden kaçmadı. Gaziantep’te kaçak kat çıkmak bu kadar mı meşrulaştı? Çevrenin bile gözünde kaçmadığı kaçak kat inşaatına yönelik yetkililer tarafından her hangi bir işlem yapılmaksızın devam edilmesi, akıllarda soru işareti bırakmıyor değil!

 ‘’KİMSEYE FARK ETTİRMEDEN KAÇAK KAT İNŞAATI DEVAM ETTİRİLİYOR’’

Kurulduğu andan itibaren Öğrenci Yurdu olarak işlev gören ve en son Kule Otel Spa olarak değişim yaşayan bu yerin teras katı üzerine kaçak kat çıkıldı. Yaklaşık 2 aydır kaçak kat inşaat çalışmalarının devam ettiği Kule Otel ve Spa, kimseye fark ettirmeden inşaat çalışmalarını gizli bir şekilde yürütmeye deva ediyor. Böyle rahat bir şekilde inşaatı sürdüren Kule sahibinin arkasında kim var? Bu adamı kim koruyor?    

Kanunların hiçe sayılarak kaçak kat çıkılan binanın sahibi, daha önce FETÖ Okulları’nın kendi adına kayıtlı olduğundan ve FETÖ Terör Örgütü üyesi olmak suçlarından da hala yargılandığı iddia ediliyor.

27.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz