23 Temmuz 2019 Salı
Kilis 7 Aralık Üniversitesi, İpekyolu Kariyer Fuarı'nda

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, İpekyolu Kariyer Fuarı'nda

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Gaziantep Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, 200’ü aşkın ulusal ve uluslararası firma ile paydaş 10 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen İpekyolu Kariyer Fuarı'na katıldı. 

 Üniversitelerde öğrenim gören veya mezun olmuş öğrenciler ile çalışma hayatında yer almak isteyen kişilerin kariyer planlamalarına katkı sağlamak ve yeni iş fırsatları sunmak amacıyla düzenlenen fuar Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Kariyer Fuarı'na üniversite adına Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Seyrek, İİBF Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Bengü Hırlak, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Akif Karaman katıldı. 
7 Aralık Üniversitesi'nin tanıtım standına gelen ziyaretçilere üniversite ve bölümler ile ilgili bilgiler veren akademisyenler, iş bulma becerileri, özgeçmiş hazırlama, yetişmiş insan gücü kaynaklarının verimli kullanımı ve kariyer fırsatlarını değerlendirme konularında da bilgiler paylaştı. 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz