13 Ağustos 2020 Perşembe
MEHMET ERDOĞAN’DAN 8 ŞUBAT MESAJI

MEHMET ERDOĞAN’DAN 8 ŞUBAT MESAJI

Kurtuluş Savaşımıza girişen milletimiz 6 bin 317 şehit verme pahasına Antep’i düşman işgalinden kurtardı. Milli mücadelede Şahinbeyleri, Şehitkâmilleri, Karayılanları ve isimsiz nice kahramanlarıyla destanlar yazdı.

Bu olağanüstü savunma sonunda Türkiye Büyük Millet Meclisi kendi gücüyle işgale 11 ay dayanan ve düşmana geçit vermeyen Antep’e 8 Şubat 1921 tarihinde ‘Gazilik’ unvanı verildi. Böylece şehir Gaziantep adıyla anılmaya başlandı. Fransızlar, Ankara Antlaşması’nın ardından 25 Aralık 1921 de şehri boşalttı ve Gaziantep iki yıl süren işgalden kurtulmuş oldu.

Bugün gelinen noktada da Gaziantep modern sanayisi, ticaret hacmi, sağlık hizmetleri, eğitimi ve turizmi ile çok farklı alanlarda yaptığı üretimle kalkınmanın lokomotifi olmuştur. Devletin milletiyle bütünleşmesinin en güzel örneğini göstermekte olup; her geçen gün daha yaşanılabilir bir şehir olmaktadır.2023 hedefleri için çalışmalarını sürdüren Gaziantep mücadelesine bıkmadan, engellerden çekinmeden devam ediyor. Ekonomi, ticari ve kültürel alanda yaptığı atılımlar ile Gaziantep, ülkeye moral kaynağı oluyor.

Antep'e “Gazi” unvanı verilişinin 99. yılını kutluyor, şehrimizin savunmasında can veren başta Şahinbey, Şehitkamil, Karayılan ile tüm kahramanlarımız olmak üzere vatan için can vermiş bütün şehit ve gazilerimizi; minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.”          Selam ve saygılarımı sunuyorum.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz