25 Mayıs 2019 Cumartesi
MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDOĞAN'DAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI MESAJI

MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDOĞAN'DAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI MESAJI

Necip milletimizin duygularını en güzel şekilde yansıtan, her kelimesinde inanç, her dizesinde cesaret ve kararlılık ve her kıtasında hürriyete olan eşsiz bağlılığı ifade eden İstiklal Marşımızın kabulünün bugün 98. Yılını kutluyoruz.

Necip milletimizin duygularını en güzel şekilde yansıtan, her kelimesinde inanç, her dizesinde cesaret ve kararlılık ve her kıtasında hürriyete olan eşsiz bağlılığı ifade eden İstiklal Marşımızın kabulünün bugün 98. Yılını kutluyoruz. Kurtuluş savaşında; milli ruhun uyanmasında ve bağımsızlık mücadelesine dönüşmesinde, Mehmet Akif Ersoy’ un vatan ve bayrak aşkını ifade eden ateşli mısralarının çok büyük katkısı olmuştur. Milletleri “millet” yapan ve yaşatan insanlar unutulmaz. Mehmet Akif’in yalnız vatan ve millet hizmetleri değil edebiyatımızdaki emsalsiz yeri de doldurulamaz.

Milli hafızayı, geleceğe ait görev ve sorumluluklarımızı samimiyetle, gerçeklikle uyumlu bir şekilde ve büyük bir heyecanla ifade eden İstiklal Marşı, bizi millet yapan en temel eserlerden birisidir. İstiklal Marşı her Türk için adeta bir vazife vesikasıdır. Biz bugün de bu milli değerleri koruyup yaşatmalı, onları genç nesillere aktarmalıyız. Çünkü milli varlığımız, bağımsızlığımız ancak bu değerleri korumaktan, yaşamaktan ve yaşatmaktan geçmektedir. Bu vesile ile başta İstiklal şairimiz Mehmet Akif olmak üzere bu vatana her kademede hizmet etmiş ve ebediyete intikal eden güzide şahsiyetlere, Allah’tan rahmet diliyor, hayattakilere minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

11.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz