26 Mayıs 2019 Pazar
Mitinge kimse gelmeyince  Sataşacak yer aradı

Mitinge kimse gelmeyince Sataşacak yer aradı

 

 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Gaziantep mitinginde alınan rutin tedbirleri kendisine yapılan komplo sandı.

.

Meral Akşener'in, Cumartesi günü yaptığı  Gaziantep mitinginin ardından Osmaniye'ye giderken, makam aracının gittiği yolun Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne ait çöp kamyonlarıyla kapatılmasını olay yapan. Meral Akşener, gelişmelerle ilgili olarak Gaziantep Valisi Alı Yerlikaya ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'i suçladı. Gazi̇antep emniyet konuya istinaden yaptığı açıklamada olayın gerçeği yansıtmadığını alınan güvenlik önlemi olduğunu belirten açıklamasında; Söz konusu miting nedeniyle, Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan değerlendirmeler neticesinde, sayın Cumhurbaşkanı'mız ve siyasi parti Genel Başkanları tarafından geçmişte yapılan miting tedbirleri ışığında 24 Haziran Seçimleri nedeniyle yapılacak mitingler için belirlenen güvenlik önlemleri uygulanmıştır.

 

Bu tedbirler kapsamında muhtemel bombalı araç saldırılarına karşı ana bulvar ve arterlerin kapatılmasında il emniyet müdürlüğümüz, kamu kurumlarımız ve belediyelere ait iş makinalarından yararlanılmaktadır.

 

İlimizde gerçekleştirilen siyasi parti mitign programının olaysız bir şekilde sona erdirilmesi konusunda alınan tedbirler hassasiyetle uygulanmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve diğer siyasi parti genel başkanları miting programlarında uygulanan tedbirlere ilişkin fotoğraflar ektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur...

 

Şahin; kimse mağduriyet üretmesin! 

 

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'de, konuyla ilgili sosyal medyadan açıklamalar yaptı. Şahin, açıklamasında, "Gaziantep'te her mitingde İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından kamu araçları kullanılarak yapılan rutin bir güvenlik uygulamasından kimse mağduriyet üretmesin. Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzün konuyla ilgili gayet net açıklaması ve daha önceki mitinglerden örnek fotoğraflar var" dedi.

3.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz