17 Ocak 2019 Perşembe
SEÇKİN ÖĞRENCİLERDEN TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ

SEÇKİN ÖĞRENCİLERDEN TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ

Özel Seçkin Koleji Sanat ve Kültür Etkinlikleri çerçevesinde 6. Sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen 'Türk Sanat Müziği Konseri’ AKM Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

          Türk sanat müziği ezgilerinin okunduğu konserde nihavend ve hicaz makamında çok sayıda solo ve koro olmak üzere ezgiler söylendi. Öğrencilerden oluşan koroya zaman zaman izleyiciler de alkışlarla eşlik etti. Konserin finalinde dinleyiciler, koroyu ve orkestrayı dakikalarca ayakta alkışladı.

Konser hakkında değerlendirmelerde bulunan Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Seydi GEÇİMLİ;“Öğrencilerimiz, bu gün Türk Sanat Müziği eserlerini çok güzel bir şekilde icra ettiler. Ben kendimi sanki 6. Sınıf öğrencileri tarafından verilen bir konserde değil de profesyonel bir koronun konserinde gibi hissettim. Sanat ve kültürümüzü yaşatabildiğimizi görmek bizleri onurlandırıyor ve mutlu ediyor. Bizlere duygu dolu bir gün yaşattılar. Bu güzel konserde emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm personelimize teşekkür ediyorum. ” dedi.

31.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz