26 Haziran 2019 Çarşamba
Soruşturmanın salahiyeti için açığa alınmalı

Soruşturmanın salahiyeti için açığa alınmalı

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığından Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ve eşi Mehtap Yılmaz hakkında FETÖ iddiaları ile ilgili çıkan haberler hakkında açıklama geldi. Başsavcılık Gür hakkında soruşturma başlattı.

 

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ve eşi Mehtap Yılmaz hakkında FETÖ iddiaları ile ilgili çıkan haberler hakkında açıklama geldi. Başsavcılık Gür hakkında soruşturma başlattı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘soruşturma açıldı’ açıklaması gereğince tüm memurlara yapılan uygulamalar gibi Rektör Ali Gür’ün de soruşturmanın salahiyeti açısından görevinden açığa alınarak, araştırma ve soruşturmanın bu şekilde yapılması gerektiği belirtiliyor.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığından, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN ) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür hakkında basında çıkan iddialar üzerine soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "Son zamanlarda Gaziantep Üniversitesi Rektörü hakkında basında çıkan haberlerle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca araştırma ve soruşturmaya başlanılmış olup, tüm iddialar incelenmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 ‘’REKTÖR ALİ GÜR İLE EŞİNİN MESAJLARI, MAİLLERİ VE FETÖ TWEETLERİ’NE TAYYARDAN TEPKİ’’

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Akit gazetesi yazarı Mehtap Yılmaz ve eşi Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’e ait olduğunu öne sürdüğü mesajları ve mailleri paylaşmıştı. Tayyar,  tweet’inde ‘’Kadın kisveli ağzı bozuk yazarın maillerine dikkatlice okuyun. Tarihe dikkat edin. Bir de yazışmadaki 'at tayyarın üstüne kafa karışsın' lafına. Şimdi. Yürekli savcı arıyorum.’’ şeklinde gönderide bulunarak Rektör Ali Gür İle eşi Mehtap Yılmazı, sert eleştirmişti.

Tayyar’ın, Yılmaz ve eşi Gür’e ait olduğunu iddia ettiği yazışmalarda, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e övgüler ve bağlılık ifadeleri yer alıyordu. Yılmaz’a ait olduğu öne sürülen mesaj ve maillerdeki tarihlerin 2014 yılı ila 2016 yılında olması da dikkat çekiyor.

İşte Tayyar’ın Rektör Ali Gür ve eşi Mehtap Yılmaz’a yönelik paylaştığı diğer tweetleri;

‘’Meğer kadın kisveli ağzı bozuk yazar, Bank Asya hesabını kapatmak için Cumhurbaşkanımızın seçilmesini beklemiş.’’

‘’Cumhurbaşkanımız göreve başlayıp FETÖ umutları suya düşünce 14 Kasım 2014'de gidip hesabı kapatmış. İşin vahim tarafı, bu bilgiler savcılıkta da var.’’

‘’ARTIK KONU YARGIDA, BENİM İÇİN KAPANDI’’

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar Ali Gür, hakkında soruşturma başlatılması üzerine şu tweetle konunun kendisi için kapandığını belirtti. Tayyar mesajında "Şehitlerimiz var. Acımız büyük. Rabbim mekânlarını cennette yüce kılsın.

Böyle bir atmosferde mevzuya girmek için değil kapatmak için bu metni paylaşıyorum. Artık konu yargıda. Benim için kapandı. Hakkınızı helal edin." dedi.

5.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz