26 Haziran 2019 Çarşamba
Stüdyoların ahı büyük

Stüdyoların ahı büyük

Gaziantep Üniversitesi Bulvarı civarında bulunan Stüdyo evlerde fuhuş yapıldığı ve her defasında bölgede silahlı kavgaların yaşandığı iddia edildi.

Stüdyo dairelerde ikamet eden kız öğrencilerin tehlike altında olduklarını belirten Mahalle Sakinleri, Beşyüzevler Mahallesi’ne bağlı 102220 No’lu Sokak’ta yaklaşık bir buçuk ay önce kimliği belirsiz kişiler tarafından 23 yaşlarında bir kız öğrencinin silah zoruyla araba bindirildiğini vurguladı. Mahalli, Gaziantep Üniversitesi civarında benzer olayların tekrarlandığını ifade ederek, ‘’Bu evler, çığırından çıktı’’ dedi.   

‘’OLAYLARDAN ÖTÜRÜ ENDİŞE DUYUYORUZ’’

İddiaya göre, Gaziantep Üniversitesi Bulvarı civarında bulunan Rezidans ve Stüdyo evlerde fuhuş yapıldığı önü sürülüyor. Özellikle çevrede ikamet eden kız öğrencilerin tehlike altında olduklarını belirten Mahalli, Bulvar çevresinde fuhuş olaylarının yıllardır sürdüğünü son zamanlarda ise, var olan durumun artış gösterdiğini ifade etti. Mahalli, Yeditepe Mahallesi’nde bulunan Asmin Evler, Sıla Rezidans, Engelliler Parkı’nı çevreleyen apartlar; Beşyüzevler Mahallesi’nde ise, Sıra Evler ve sokak boyunca sıralanan stüdyo dairelere girip çıkan kişilerin kim olduklarını bilmediklerini belirterek, ‘’Çevrede sürekli silahlı çatışmalar yaşlanıyor. Bu bölgede meydana gelen bu vakalardan dolayı rahatsızlık duyuyoruz. Bu civarda bulunan tüm öğrenci evlerinin yetkililer tarafından bir bir denetlenmesi gerekiyor. Çevre illerde ne kadar hayat kadını varsa, çevrede bulunan öğrenci evlerine yerleşmiş durumda. Bazı geceler korkudan dışarıya dahi çıkamıyoruz. Çocuklarımız için endişeleniyoruz.’’ şeklinde konuştu. 

’FUHUŞUN KODU: 102220 NO’LU SOKAK’’

Beşyüzevler Mahallesi’ne bağlı 102220 No’lu Sokağın fuhuş olaylarının merkezi haline geldiğini ileri süren Mahalle Sakinleri, sokak’ta olan dairelerin saatlik ve günlük kiraya verildiğini, ayrıca sürekli olayların yaşandığını söyledi. Korku içerisinde yaşamlarını sürdüren Mahalli, ‘’Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Bu sokakta sürekli silahlı çatışmalar meydana gelerek mermiler havada uçuşuyor. Hergün benzer olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Burada huzur içerinde yaşayamıyoruz. Sokakta var olan bazı daireler saatli kiralanıyor. Evlere giren çıkan belli değil. Sürekli yabancı kişilerin evlere girip çıktığına şahit oluyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

‘’KIZCAĞIZ’I SÜRÜKLEYEREK ARABAYA BİNDİRDİLER’’

Her hafta 102220 No’lu Sokak’ta farklı bir olaya şahit olduklarını belirten Mahalli, yaklaşık bir buçuk ay önce silah zoruyla 23 yaşlarında bir kız öğrenciyi süründürerek arabaya bindirdiklerini vurguladı. Mahalle’de ara ara meydana gelen silahlı kavgalardan bıkan Mahalli, ‘’Bizler, burada artık canımıza mal olabilecek bir olayın daha yaşanmasını istemiyoruz. 40-45 gün önce bir kız öğrenciyi zorbalıkla evden çıkarılarak arabaya bindirildi. Geçen hafta ise, yine silahlı kavga oldu. Her defasında olaydan hemen sonra polis ekipleri gelip incelemelerde bulunuyor. Ancak durum, sürekli tekrarlanıyor. Bu tür olaylara tek sebep olan çevrede bulunan ve fuhuş yapılan evlerdir.’’ diye konuştu.

12.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz