26 Haziran 2019 Çarşamba
TÜFAD'da yangın var

TÜFAD'da yangın var

Gaziantep’ te Futbol antrenörlerinin çalışmaları ve teşviki ile olağanüstü yetenekler çıkarken şimdilerde şehrimizden futbolcu çıkmamasının temel nedeni Dernek yöneticilerinin koltuk kavgasından kaynaklanıyor.

 

(TÜFAD) Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği, üyelerinin çıkarlarını koruması ve gelişmelerini sağlayıcı faaliyetler yapması gerekirken, her biri ayrı değer olan üyelerini sudan sebeplerle saf dışı etmesi kamuoyu tarafından önümüzdeki süreçte yapılması planlanan TÜFAD seçimine koltuk kavgası olarak yorumlanıyor.

''YANLIŞ TESCİLLENDİ''

TÜFAD Gaziantep Şubesinin yanlışını TÜFAD Genel merkezi onayladı.

TÜFAD Gaziantep Şubesi Başkanı İsmet Savcılıoğlu Tarafından TÜFAD Genel merkezine yazılan dilekçe de Dernek üyesi Mustafa Kalender ile M.Fatih Yılmaz ın Derneğin yapmış olduğu icraatları sosyal medya üzerinden eleştirdikleri iddiası ile dernek üyeliğinden çıkarılmasını istemiş ve Genel Merkez yönetim kurulunun 10.01.2018  22.sayılı toplantısında incelenmiş ve yapılan incelemede adı geçen Mustafa Kalender ile M.Fatih Yılmaz ın Dernek üyeliğinden çıkarılma kararının Dernek tüzüğünün “Yönetim Kurulu Teşkili, görev ve yetkileri” başlıklı 10. Maddesinin 11. Fıkrası gereğinde Genel merkez yönetim kurulunca onaylanmasına ve adı geçen kişilerin Dernek üyeliğinden çıkarılmasına oy birliği ile karar verilmiştir. Denildi.

''KAMUOYUNDAN TEPKİ YAĞIYOR''

TÜFAD Gaziantep şubesinin, hiçbir eleştiriye tahammülünün bulunmadığını net bir şekilde ortaya koymasına, kamuoyu tarafından tepkiyle karşılanıyor. M.Fatih Yılmaz ile İsmet Savcılıoğlu nun Gaziantep Futbolu için bir değer niteliğinde olduğunu söyleyen, futbol severler yıllarını futbola vermiş bu iki ismin dernek üyeliğinden ihraç edilmesine tepki gösteriyor.

''HAKSIZLIK YAPILIYOR''

(TÜFAD) Türkiye Futbol Antrenör Derneğinin önümüzdeki günlerde yapacağı TÜFAD Seçimlerinde Gaziantep şube başkanlığına Adaylık için adı geçen M.Fatih Yılmaz ın önün kesilmesi için ihraç edildiği de iddialar arasında

Mevcut şube başkanlığının Gaziantep futbolunda gençlerin önünün açılmasını sağlaması gerektiğini düşünen futbol severler. Gaziantep te futbola yıllarını vermiş ve idealist sporcuların yetişmesi için çaba gösteren bu iki hocanın dernek üyeliğine son verilmesini mevcut şube başkanının koltuğunu korumak için olduğunu yorumluyor. TÜFAD Genel merkezinin acilen bu yanlıştan dönmesi gerektiğini söyleyen Gaziantepli futbol severler. Kentimizde futbola değer katan ve genel merkez tarafından ihraç edilen  bu iki Antrenör  ile beraber Gaziantep Futbolunun da önünün kapandığını savunuyor.

5.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz