26 Mayıs 2019 Pazar
Tuğsuz: Çocuklarımızın geleceği için değişim şart

Tuğsuz: Çocuklarımızın geleceği için değişim şart

İyi Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Can Tuğsuz, yoksulluğun had safhaya çıktığı Türkiye’de artık değişim zamanı geldiğini söyledi. Tuğsuz, “Babalar evlerine kuru ekmek götüremiyor, çocuklar yataklarına aç giriyor” dedi.

24 Haziran seçimlerine yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında gezilerine devam eden Tuğsuz, yoksulluğun her geçen gün arttığına dikkat çekti. Babaların evlerine ekmek götüremez hale düştüğünü belirten Tuğsuz, “Zaman zaman şahit oluyoruz. Çocuğuna hediye alamadığı için canına kıyan anneler babalar var. Yoksulluk sınırı altında ezilen ailelerimizde, çocuklarımızın yataklarına aç girdiklerine şahit oluyoruz. İşsizlik had safhaya ulaştı. Siyasete atılmamdaki en büyük etkenlerden birisi de çocuklarımızın daha güvenli bir geleceğe sahip olmaları. Genç bir aday olarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için mücadele edeceğim. İYİ Parti iktidarında çocuklar yataklarına aç girmeyecek. Anne ve babalar çocuklarına harçlık veremediği için gözyaşı dökmeyecek” diye konuştu.

Çocukların daha aydınlık ve barış ortamında büyümesi için huzur ortamının mutlaka sağlanması gerektiğine dikkat çeken Tuğsuz, “Bugün maddi imkansızlıklar nedeniyle insanlarımızın psikolojisi bozuldu.  Huzur ve barış ortamında yetişmeleri en büyük hedefim. Milletvekili seçilmem halinde çocuklarımızın geleceği ile ilgili önemli projelere imza atmak istiyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımız için siyasette varım. Öncelikli sorunumuz huzur ortamını sağlamak. İnsanlar artık kavgadan tartışmadan bıktı. Zaten ekonomik olarak bunalmış durumdalar, bir de huzursuz bir toplumda yaşamak kaderleri değil” diye konuştu. 

Gittiği her yerde değişimi anlattığını belirten Tuğsuz, “Artık ülkemizde tüm sorunlar kilitlenmiş durumda. Çözüm üretilemiyor. İnsanlar geleceğe yönelik umutla bakamıyor. Bunun çaresi de değişimdir. Birlikte çalıştığımız tüm arkadaşlarımızla ulaştığımız vatandaşlarımıza, değişimin şart olduğunu anlatıyoruz. Herkese kucak açan, sorunların çözümü noktasında uğraşan İYİ Parti iktidarında bu değişim gerçekleştirilecek. İnsanlar birbirinden nefret etmeyecek. Huzur ve barış ortamı sağlanacak. Ekonomik olarak rahatlığa kavuşacağız” şeklinde konuştu.

10.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz