9 Nisan 2020 Perşembe
YENİ NESİL İHRACAT

YENİ NESİL İHRACAT

İhracatın yeni yöntemleri ve sanayicinin bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla düzenlenen “Yeni Nesil İhracat” toplantılarının ilki 7 Şubat’ta Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri(GAİB)’nin ev sahipliğinde Gaziantep’te düzenlenmişti.

GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci’nin sanayicilere yönelik bir konuşma yaptığı toplantının moderatörlüğünü Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Kösem yürütmüş, konuşmacı olarak ta Mentor Gümrük Ortağı Dr. Hakan Çınar yer  almıştı.

Dünya Şirketler Grubu bünyesinde kurumsal yayıncılık alanında hizmet veren Ajans D tarafından düzenlenen toplantıya  Gaziantepli sanayiciler yoğun ilgi gösterdi. İnteraktif olarak gerçekleştirilen toplantıda yeni ihracat modelleri, ihracatçıların sorun ve beklentileri, aile şirketlerinin ihracat yöntemleri, lojistik gibi konular tartışıldı.

“Yeni Nesil İhracat” toplantıları ile sanayicinin bilgilendirilmesi, ihracat alanında yaşanan yeni gelişmeler ve mevzuatlar ile teknoloji ve dünyanın gelişimi ile birlikte ihracatta izlenmesi gereken yeni yöntemlerin katılımcılara aktarılması hedefleniyor. Aile şirketlerinin uygulaması gereken metodlar, lojistik alanındaki gelişmeler ve yeni yöntemler ile ilgili sanayici bilgilendiriliyor. Böylece sanayicinin ihracatta daha etkin bir yol izlemesi ve klasik ihracat modelleri dışında yeni yöntemler hakkında bilgilenerek ihracatın artırılması hedefleniyor.

Gelen yoğun talep sonrası “Yeni Nesil İhracat” toplantılarının diğer kentlerimizde de devam etmesi ve sanayici ile belirli aralıklarla bir araya gelinmesi planlanıyor. Toplantıların 2020 programı, Mart ayında açıklanacak ve sanayicilerimiz ile paylaşılacaktır.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz