27 Kasım 2020 Cuma
“YEŞİL ŞEHİRLER, HUZURLU NESİLLER”

“YEŞİL ŞEHİRLER, HUZURLU NESİLLER”

Geleceğe daha yaşanır ve yeşil bir Gaziantep bırakmak amacıyla şehirde belirlenen 14 nokta ve uygun olan okul bahçelerinde başlatılan ağaçlandırma seferberliği sürüyor.

Gaziantep Modeli ile kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin (STK) işbirliği kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Yeşil Şehirler, Huzurlu Nesiller” Projesi doğrultusunda her hafta sonu yapılan ağaçlandırma çalışmalarına Şehitkamil İlçesi’ne bağlı Göllüce Mahallesi’nde Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın katılımıyla devam edildi.

Seyrantepe Stadı karşısında belirlenen ve Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile yapılan protokol kapsamında ortak yapılan ağaçlandırma çalışmasına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hakan Özseven ve çok sayıda muhasebeci mali müşavir  katıldı.

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özseven ağaçlandırma çalışmasının Gaziantep için çevreci bir anlayış ve daha yeşil bir Gaziantep için  önemli bir çalışma olduğunu vurgulayarak özverili çalışmalarından dolayı Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etti.

ŞAHİN: TOPRAĞI FİDANLA HER BİRLEŞTİRDİĞİNİZ ZAMAN GAZİ ŞEHRİ CENNETE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Göllüce’de gerçekleşen ağaç dikim töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlıklara teşekkür etti, ağaçlandırmanın bir devlet duruşu olduğunu belirterek, “Gaziantep Modeli’nde ise valimizin liderliğinde STK’lar ile birlikte ‘Bu şehri daha ne kadar yeşertiriz, yemyeşile boyayabiliriz?’ , ‘Dünya’yı nasıl cennet yapabiliriz?’ bunun derdindeyiz. Bunu devam ettirmek ve kişi başına düşen yeşil alanı çoğaltmak, çocuklarımıza, geleceğe taşımak için bu projede muhasebeciler, akaryakıtçılar gibi sivil toplum örgütlerine, TEMA Vakfı’na teşekkür ediyorum. Bizim inancımızda ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin!’ diyor. Toprak anadır, vatandır, yardır, tevazudur. Toprağı fidanla her birleştirdiğiniz zaman Gazi şehri cennete dönüştüreceğiz. Ayrıca bu çalışmada destek veren Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasına teşekkür ederim ” diye konuştu.

GÜL: 27 MİLYON HEDEFİNİ ÖNCE ZİHNİMİZE YERLEŞTİRİP SONRA UYGUN ALANLARI YEŞİLLENDİRECEĞİZ

Gaziantep Valisi Davut Gül ise yaptığı konuşmada ise Gaziantep’te 27 milyon ağaç dikilmesi için yola çıktıklarını hatırlatarak, “Öncelikle kendi zihnimize yerleştireceğiz sonrada uygun olan alanları yeşerteceğiz. Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerin çok büyük katkıları var. Bugün gördüğünüz gibi çok boylu fidanlar dikiliyor. Toprağına göre türlü ağaçlar dikiliyor. Buradaki ağaçlar yakışmış. Özellikle odalarımız bu konuda verimli. Sorunun değil çözümün parçaları oldular” dedi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz