23 Temmuz 2019 Salı
Ay-Yıldız’a sarılanlar… Bu vatan size minnettardır. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Minnetle Yâd ediyoruz.

Ay-Yıldız’a sarılanlar… Bu vatan size minnettardır. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Minnetle Yâd ediyoruz.

Malazgirt’te Alpaslan’ın dilinde, Surlarda Ulubatlı’nın elinde, Çanakkale cihadının yılında; Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak, O mübarek bayrak, işte bu bayrak!

RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Çanakkale Zaferimizin 104. yıldönümünde, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere Çanakkale savunması ile Türk milletinin en büyük destanlarından birisini kanlarını dökerek tarihe yazan silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi 'Vefası olmayanın, imanı da olmaz' düsturu ile minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Bugün tam 104 yıl oldu. Türk'ün o makus kaderinin tekrardan ters döndüğü, Türk Milleti'nin var olabilmesi adına, kahraman Türk erlerinin göğüslerini dünyanın dört bir yanından gelen en kesif orduları siper edip, Türk Milleti'ne adeta yeniden var ettiği, koskoca tam 104 yıl. Peki neydi Çanakkale? Şimdi ki bazı kartel medyanın zihinlerimize empoze etmeye çalıştığı, sıradan bir deniz savaşı mıydı? Ya da erk sahibi kimi devlet yetkililerinin hafızalarımızdan silmek istediği kadar, basit bir vuku muydu Çanakkale? Hiç şüphesiz ki, ne o küresel sermayenin teşeronu kartel medyanın söz ettiği kadar sıradan, ne de o yetkililerin unutmamamızı istediği kadar basit bir deniz savaşıdır Çanakkale.
BU MİLLETİN KALELERİNİ HİÇBİR KUVVET AŞAMAYACAK
Çanakkale anlı, şanlı koskoca bir destanın adıdır! Türk'ün ateşle imtihanı, Türk'ün gurur levhasıdır Çanakkale. Gözünü kan bürümüş vampirlere mezar, şehitlere peygamber ağuşudur Çanakkale. Tüm dünya küfrü bir olup gelse de, onun cehennem ateşini söndüren zemzem suyudur Çanakkale. İşte Çanakkale budur! Milletleri millet yapan değerlerin başında milli hafıza gelir. Milli hafızadan yoksun bir millet, bugününü bilemez ve geleceğini de göremez. Bunun sonucu da haliyle hüsran ve yok oluştur. ülkücü Türk gençliği, geçmişte Çanakkale'de atalarımızın bize göstermiş olduğu ve Mehmet Akif'in ‘Asım'ın Nesli’ diye tarif ettiği, iman ve vatan aşkıyla hareket etmeye and içmiş bir nesildir. Bu vatan için ölmesi emrolunduğu gün gözünü kırpmadan cepheye koşacak olan nesildir. Türk Milleti şuna emin olsun ki; son kahraman Türk Ülkücü sağ olduğu sürece, bu milletin kalelerini, bu milletin Çanakkale'lerini hiç bir kuvvet aşamayacaktır.Artı Haber Ailesi olarak Başta, Çanakkale şehitleri ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun."

18.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz