6 Aralık 2023 Çarşamba
HÜSEYİN FİLİZ'DEN ACİL ÇÖZÜM ÇAĞRISI

HÜSEYİN FİLİZ'DEN ACİL ÇÖZÜM ÇAĞRISI

İYİ Parti'den 27. Dönem Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz mecliste yaptığı konuşmada Gaziantepli sanayicilerin sorunlarına değindi.

İmam Hüseyin Filiz'in yaptığı açıklama şöyle:

"Pazarların daraldığı ve birçok ülkenin ekonomisinin küçüldüğü pandemi döneminde büyük bir fedakârlık örneği göstererek her şartta üretime devam eden sanayicimizin içinde bulunduğu sorunların çözülmesi ülkemiz açısından önemlidir.

Sürdürülebilir üretim ve yeni yatırımların önünün açılması için sanayicimizin ihtiyaç duyduğu, düşük faizli, uzun vadeli kredilerin devreye alınması, Kredi Garanti Fonu'nun kapsamının genişletilmesi ve nitelikli ara eleman ihtiyacı öncelikli çözüm bekleyen sorunlardır.

Üretimin sürdürülebilmesi için ihracatın kesintisiz devam etmesi zorunludur. Son dönmelerde birçok ülkeyle yaşanan sorunların ardından Türk mallarına yönelik boykot kararları, diğer taraftan, Türk Cumhuriyetleri dâhil birçok ülkenin uyguladığı yüksek gümrük vergileri Gaziantepli sanayicilerimizi ve ihracatımızı olumsuz etkilemektedir. Bu sorunların acil çözümü sanayicilerimize rahat bir nefes aldıracaktır diyorum."

Konuşmanın tamamı aşağıdaki linktedir.

http://artihaber27.com/uploads/filemanager/19.11.2020.mp4

Yorumlar (0)

Yorum Yaz