7 Temmuz 2020 Salı
İLÇE BAŞKAN ADAYI VİZYON ORTAYA KOYDU

İLÇE BAŞKAN ADAYI VİZYON ORTAYA KOYDU

Cumhuriyet Halk Partisi Nizip İlçe Başkan Adayı Ziraat Mühendisi Mehmet Alagöz, Cumhuriyetimizi kuran ve Cumhuriyetimizin teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday olmaktan onur duyduğunu söyledi.

Alagöz, nasıl ki bir 10 yılda ülke demir ağlarla örüldüyse nasıl 10 yılda Anadolu’nun her köşesi birer fabrika ile donatıldıysa, bugünde aynı heyecanla daha ileri teknolojiyi yakalayacaklarına inandığını vurguladı.

Alagöz, Nizip’te Cumhuriyet Halk Partisini en iyi şekilde temsil edeceğini ifade ederek ulusal kalkınmada bir model olmuş Nizip’i tarımda ve tarımsal sanayide tekrar şaha kaldırabileceklerini söyledi.

Alagöz, Nizip ve köylerinin önemli ölçüde fıstık ve zeytin üretim merkezi olduğunu en iyi fıstık ve zeytinin Fırat havzası dolayısıyla Nizip’te yetiştiğinin altını çizerek ilk kooperatifçiliğin, kümelenmenin   de başlangıcı olan bir ilçe konumunda olduğunu vurguladı.

NİZİP Ülfet fabrikasının Türkiye’de tarımsal sanayiye yönelik işletmeler içerisinde ilk sıralarda yer aldığını ve 65 yıl önce Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Çukobirlik, Fıstık Birlik ve 1500 Müstahsilin ortaklığı ile kurulduğunu 2 milyon kg depolama kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük zeytin yağı işletmesi olduğunu vurgulayarak bu öncü kuruluşuyla yüzlerce sabun ve kozmetik ek özel sektörlerinde gelişmesinin yolunu açtığını söyledi.

Cumhuriyetin milli kalkınma seferberliği içerisinde gelişen bu harekete gelecek dönemde CHP’nin karma ekonomik modeli içerisinde yer alan kümelenme ,kooperatifleşmenin Nizip’te tekrar canlandırabileceklerini Nizip’in bir fıstık  ve Zeytin üretim üssü haline gelmesi yönünde çok yönlü olarak çalışabileceklerini ve bu üretim kapasitesinden doğan diğer sektörlerinde Nizip ekonomisini geliştireceği yönünde farklı çalışma modelleri uygulayacaklarını ifade etti.

Katma değeri yüksek olan Tıbbi ve aromatik bitkilerin en iyi yetiştiği alanlar Nizip’in tarımsal alanı olduğunu vurgulayan Alagöz, inşallah 11 Ocak’ta yapılacak olan ilçe kongremizde seçildikten hemen sonra, bunun gibi birçok projemizin hayata geçmesi için ilgili ve yetkililerle iletişime geçerek, bu sektörü eninde sonunda Nizip’e kazandıracaklarını, hem partimiz için hem de Nizip için bu tür projeleri üretecek kadrolara sahip olduklarını ifade etti.

Parti çalışmaları konusunda da özeleştiride de bulunan Alagöz, uzun süreden beri halkın sorunlarında çözümün parçası olamadıklarını ve tabanı kucaklayamadıklarının da altını çizerek, CHP olarak sürekli milletvekili ve belediye başkanı çıkaran bir ilçe olarak anıldıklarını son yıllarda bu özelliği kaybettiklerini vurgulayarak mutlaka CHP’yi Nizip’te eski gücüne kavuşturacaklarını ve bu nedenle CHP Nizip İlçe başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz