17 Ocak 2019 Perşembe
Tesadüf Mü Yoksa Tercih Mi?

Tesadüf Mü Yoksa Tercih Mi?

FETÖ’den Kapatılan Okullar, Ünsal Ören ile yeniden açıldı.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Fethullahçı terör örgütüne ait olduğu belirtilen, 23 özel okul, yurt ve dershanelerin bazıları kapatılıp bazılarına ise kayyum atanmıştı. Kapatılan özel okullarda çalışan öğretmenlerin bazıları tutuklanarak cezaevine konmuş, bazıları hakkında ise soruşturma başlatılmıştı.

Gaziantep’te çok sayıda okul ve etüt merkezi bulunan Ünsal Ören Okulları, kapatılan ve Fethullahçı terör örgütü bünyesinde faaliyet gösteren okulların tekrar Ünsal Ören Okulları olarak açılması bir tesadüf müdür, yoksa bir tercih midir? Kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Özelikle kapatılan FETÖ okullarının Ünsal Ören okulları bünyesinde açılması akıllara durgunluk verirken zaten çok sayıda okul ve etüt merkezi bulunan Ünsal Ören’in özelikle bu okulları kendi bünyesinde açmış olması akıllara ‘’rant sağlanıyor mu?’’ sorusunu da beraberinde getiriyor.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Fethullahçı terör örgütüne ait olan ve kapatılan okul ve dershanelerde çalışan öğretmenlerin haklarında başlatılan soruşturmalar ve tutuklamalar devam ederken bazı öğretmenlerin Ünsal Ören okulları olarak açılan kurumlarda öğretmen olarak devam ettiği de yine iddialar arasında yer alırken biz de Artı Haber Gazetesi olarak sormak istiyoruz;

1) FETÖ üyesi olarak haklarında soruşturma başlatılan bazı öğretmenlerin, şuanda Ünsal Ören Okulları ile bir ilgisi var mıdır? Yani kurumlarınızın her hangi birinde FETÖ mensubu öğretmen çalıştırıyor musunuz?

 

2) Özellikle FETÖ’den boşalan okulları neden kendi bünyenizde açma gereği duydunuz?

 

3) Yıllık ortalama açık hava reklamlarına (Bilboard, Dijiboard, Megalayt, Otobüs giydirme, Radyo reklamları, Afiş giderleri) 1 Milyon TL gibi bir rakam harcamanıza rağmen son bir yıl içinde ne kadar gelir vergisi ödediniz?

 

4) Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan ve FETÖ mensubu olduğu gerekçesiyle kapatılan (HÜRSİAD) Hür Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak faaliyet gösteren binanın yerinin Ünsal Ören okulları bünyesine dahil etmek için ihaleye girdiğiniz ve bu ihaleye hile katığınız iddia edilmektedir. Bu doğru mudur?

 

5) Sizin için, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi bir öğretmen için kutsal bir görev mi, yoksa ticari bir amaç mıdır?

 

6) Aydın’da Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakın görünüp Gaziantep’te AK Parti’den aday adayı olduğunuz doğru mudur?

Bu soruların cevabı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

 

27.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz