17 Ocak 2019 Perşembe
Türkiye olarak Bizler, Tek Orduyuz.

Türkiye olarak Bizler, Tek Orduyuz.

Tüm dünya’nın gözü Afrin’e kilitlenmiş durumda. Türkiye, sınır bölgemizde güvenliği ve istikrarı sağlamak maksadıyla önceki gün PKK/PYD/KCK/YPG ve DEAŞ Terör Örgütleri’nin temizlenmesine yönelik başlattığı Afrin Operasyonu kapsamında Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte hareket etmesi, meşruiyet durumunun etikliği söz konusundur.

Türkiye'ye tehdit oluşturan PKK'nın Suriye örgütlenmesinin YPG olması kamuoyu desteğinin temel sebebi olmakla birlikte Türkiye, YPG'den ‘’Alan Kontrol Gücü’’ kurmak için Terör Örgütleri’ne eğitim veren ABD'ye resti çekmesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘’Afrin operasyonu, sahada fiilen başladı, devamı da gelecek’’ demesiyle oldu.

Türkiye; Fırat Kalkanı operasyonu, İdlib’te çatışmasızlık bölgesindeki askeri konuşlanma ve şimdi ise Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında gerçekleştirilen Afrin Operasyonu’yla ülkemize tehdit oluşturabilecek Suriye’nin Kuzeyinde konuşlandırılan hiçbir terör örgütüne ödün vermediğini ve vermeyeceğini tekrar tüm dünya’ya göstermiş oldu. Ve üç gün önce gerçekleştirilen operasyon kapsamında Afrin’in güneyden çevrelenmesi açısından ayrıca faydalı bir hamle oldu.

***
AK Parti ve MHP'nin operasyona tam desteği söz konusu iken CHP, Saadet Partisi ve İyi Parti cenahından çelişkili açıklamalar gelmekte maalesef. Nasıl ki! Afrin’e yönelik başlatılan operasyonun ardından konuyla alakalı Dış Ülkeler, Terör Örgütleri’ni desteklercesine gazete manşetlerine propagandalarını aktardılarsa, Ana Muhalefet Partisi’nin ABD’nin aksine davranacağına benzer tavırlar takınması akıllara soru işaretler getirmiyor değil. Yine bu partilerin takındıkları tavrın 2019 seçimlerdeki oylarını da olumsuz etkileyecek gibi görülüyor. Her neyse!

***

TSK, önceki gün sabah saatlerinde, Afrin’den açılan ‘taciz atışları’na karşılık verildiğini belirterek ‘’Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar’’ mücadelenin kesintisiz süreceğini bildirmişti. Dolayısıyla, Önce Hava Operasyonu sonra Kara Harekâtı başlatıldı. Tüm dünya bu harekâta karşı gelse de Türkiye, Güney sınırının güvenliğini ve istikrarını sağlamadan vazgeçmeyecektir. Tüm İslam coğrafyası biliyor ki, Afrin’de hak ve hukuk için savaşan Askerlerimiz, İslam’ın son ordularındandır.

Hak ve İslam adaleti için, nice canını feda edebilecek yiğitlerimiz; yiğit askerlerimiz içinse, nice canını feda edebilecek kahramanlarımız var. Çünkü Türkiye olarak bizler, Tek Orduyuz!

22.01.2018 (Şaban Keskin)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Gel sen de oku istersen!  

Aksa’nın Hürmeti Çiğneniyor. Uyuma!

Neden Mi Gururluyuz?