20 Ocak 2022 Perşembe
YAMUK BİR AŞK HİKAYESİ

Ali Ayhan Özçubukçu

YAMUK BİR AŞK HİKAYESİ

Son yıllarda her konuda şaşırtan, farklı, garip hatta çarpık anlayışın hâkim olduğu bu büyük aşk, Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu şartların adeta kısa bir özeti gibi.

Herkesi kör âlemi sersem sanan, kendisi akıllı vatandaş ise ahmak ön yargısının; gizli, açık her davranışta tezahürünü gördüğümüz, mevcut iktidar mensup ve hempalarının başrol oynamaya çalıştığı, ancak her konuda olduğu gibi yüzüne gözüne bulaştırdığı dramatik ve o ölçüde komik olan bu aşkı anlatmaya çalışacağım.

Bizim mahallenin alımlı kızı Mehpeyker uzun yıllar Coni ile flört etti. Bu ilişki kendisine büyük bir şöhret ve servet kazandırdı.

Coni'nin  gücünü ve popüleritesini  basamak yapan Mehpeyker, çok uzun yıllar partneri sayesinde hep zirvedeki yerini korudu. Kendisinin vazgeçilmez olduğunu düşünmeye başlamıştı ki ; kalleş zaman hükmünü icra etti. Yıpranan ilişki ve eskiyen yüzü sebebiyle Coni  Mehpeyker yerine yeni ve terütaze 2 dilbere kompliman yapmaya başladı. Dilruba ve İşvenaz isimli bu iki afet Coni'nin yeni gözdesi haline geldi. Daha önceleri kendi mahallesinden olan ve hiçbir zaman ciddiye almadığı Dilruba ve İşvenaz'ın kendisine rakip olmasının şaşkınlığını üstünden atmaya çalışan Mehpeyker, alıştığı debdebeli ve ihtişamlı hayattan vazgeçmeyi düşünmediği için kendine yeni bir yol haritası belirledi.

Geçmişte hiçte hazzetmediğini tavırlarından bildiğimiz Yuri ile yakınlaşmaya başladı. Bu konuda tepki göstereceğini düşündüğü, sürekli kendisi için koltuk değneyi mesabesindeki Şukufe'yi ikna etmekle işe başladı. Zira Şukufe, Yuri'den hoşlanmadığını her fırsatta dile getirmekte beis görmemişti. Bu bakımdan mahalledeki en büyük hempası olan Şukufe'nin ikna edilmesi komşuları ve yakınlarıyla var olan dengelerin devamı açısından son derece önemliydi. İlk etapta bu girişimi başarıyla gerçekleştiren Mehpeyker, Yuri ile olan yakınlaşmasının diğer önemli komşusu Huşeng' i de memnun ettiğini gördüğü için daha rahat ve fütursuz hareket etmeye başladı. Yuri ile lunaparklarda uçaklara binmekten tutun, cafe ve muhallebiciler de dondurma yemeye, sık sık mesire yerlerinde piyasa yapmaya her fırsatta ve herkesin gözüne sokarcasına telefon görüşmelerini alenen sürdürmeye başladı. Bu konuda tek sıkıntısı ve korkusu, geçmişte çok samimi olduğu Fahriye ablanın eskiden olduğu gibi büyü yaparak bu oyunu bozma ihtimali idi. Bir süre önce yaptığı kara barut büyüdüyle neredeyse her şeyini kaybetme noktasına gelmiş, bu büyük badireden zor sıyırmıştı. Esasen Coni'nin yakınlaştığı Dilruba ve İşvenaz'ı da Fahriye Abla’nın ayarladığına dair ciddi şüpheleri vardı. Coni'nin oturduğu binanın bitişiğinde ikamet eden Fahriye cadısı geçmişten beri tanıdığı bu iki alüfteyi, komşusuyla halvet edip, kendisinden intikam aldığına iyice inanmaya başladı. Zira kendisinden asla vazgeçemeyecek olan Coni, ortada hiçbir sebep yokken nasıl oldu da bu iki kız kurusuna gönül verdi. Kendisi gibi boylu poslu, erkeğine sadık ve muti, her arzu ve isteği emir kabul ederek itirazsız yerine getiren bir afetin dururken , bu zavallı kadınların gözde haline gelmesini hafzalası almıyordu. Fakat mücadeleyi bırakmayacak yine kazanmak için tüm gücünü, aklını kullanarak dimdik ayakta kalmanın yolunu bulacaktı.

 Gerçi Yuri, Coni'nin yerini hiçbir şekilde dolduramasa da, bu gün için mevcut durumu sürdürmekten başka çare de bulamamıştı. Bilhassa Huşeng'in bu beraberliğin devamı sebebiyle duyduğu memnuniyet  gariban komşuların mahallenin namusu yaygarasıyla problem çıkarmalarını da mani oluyordu . Çünkü bu çilekeş komşular çok uzun yıllardan beri Coni ve benzerlerine karşı ellerinden gelen her türlü imkanla mücadele ediyorlardı. Bu bakımdan komşuların sükuneti yanında, edinilen servet ve şöhretin selameti için bu ilişkiyi şimdilik sürdürmekte sayısız fayda var.

En başta yalnız olmadığının bilinmesi, doyabilecek bazı ciddi dedikoduları ve saldırıları engelliyor. Daha da önemlisi yine gündem de ve en tepedeki pozisyonunu muhafaza edebilme imkanı devam ediyor. 

İstenmediği yönünde tezvirat üretenlere mevcut ilişkiyle de en iyi cevap da böylece verilmiş oluyor.

Ama bütün bunlara rağmen yenemediği 2 büyük korkusu var.

Coni geçmişte kendisine tanıdığı imkanları hatta fazlasını seferber etmek suretiyle Dilruba ve İşvenaz'ı zirveye taşıyarak kendisini, alıştığı bu debdeli ve lüks hayattan alaşağı edebilir mi?

Geçmişte Coni'nin kendisi için yaptıklarını düşündüğünde bunun pek de zor olmadığını biliyor.  ikinci ve en önemlisi, güya Yuri ile flört ettiğinin herkes tarafından bilinmesi için gösterdiği büyük gayrete rağmen gerçekte Coni'yi kıskandırmak için bu şekilde davrandığı bazıları tarafından anlaşılıyor mu?

 Zaman zaman bu duydularını saklayamadığını kendisi de biliyor. Bu nedenle bazı kokteyl ve toplantılarda Coni'yi gördüğünde boynuna atılmamak için kendisini zor frenliyor. Çünkü ;bu günkü gücünü ancak ve ancak Coni’nin desteği ile devam ettireceğini hiçbir şekil de unutmuyor.

25.09.2019 (Ali Ayhan Özçubukçu)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

YENİ PARTİLERİ BEKLERKEN 2- AKP’NİN DURUMU

FETÖ BORSASI VE BAŞKANLIK

HER KONUDA AYRIMCILIK

GAZİANTEP İYİ PARTİ’DE BİLMECE

İYİ PARTİ'DEN BEKLENEN İYİ MESAJ

RANDEVU İÇİN ÇALIŞMAK

DALKAVUKLUĞA POYDOS

ÖRNEK BİR VATANSEVER

NECDET SEVİNÇ ADLI BİR EFSANE