17 Mayıs 2022 Salı
Hentbolun Sultanları İlk Maçlarından Galibiyetle Dönüyor

Hentbolun Sultanları İlk Maçlarından Galibiyetle Dönüyor

Büyük zorluklarla deplasmana iki takımını gönderen Gaziantep Hentbol Kulübü her şeye rağmen ligde var olmayı hedeflerken ilk maçını deplasmanda oynayan Gaziantep Hentbol Kulübü Kadın Takımı ilk maçında rakibi karşısında galip geldi.

Kahramanmaraş Genç Nesil Spor Kulübü Kadın Takımı ile ilk maçlarını yaparak galibiyet alan Gaziantep Hentbol Kulübü lige iddialı başladı.

Türkiye Hentbol Federasyonu ikinci ligine bu yıl yükselen Gaziantep Hentbol Kadın ve Erkek takımları ligdeki ilk maçlarını yaptı. Kadın takımı rakibi Kahramanmaraş Genç Nesil Spor Kulübü Kadın Takımı karşısında galip gelerek karşılaşmayı 19-20’lik skorla tamamlayarak ilk galibiyetini aldı. Erkek takımı ise rakibi Yozgat Belediye Spor karşısında ilk maçından 39 -22’lık skorla mağlup ayrıldı. Gaziantep Hentbol Spor Kulübü Başkanı Canan Deniz Kaçar her iki takımın var gücüyle sahada galibiyet için yarıştığını, kadın takımının rakibi karşısında galibiyetle ayrılırken erkek takımının sonucunun üzücü olduğunu ifade ederek “Deplasmanda iki takımımızla birlikte sahaya çıktık. Öncelikle yürekleriyle oynayan kadın ve erkek takımlarımızdaki sporcularımızı ve teknik heyetimizi kutluyorum. Kadın takımımız Kahramanmaraş karşısında galip geldi. Erkek takımımız ise Yozgat'ta ilk maçını mağlubiyetle kapattı. Henüz ligin başındayız. Yozgat Belediye Sporu kendi sahamızda yeneceğimize inanıyorum. Hafta her iki tamımızı rakiplerini Gaziantep'te ağırlayacak. Burada taraftan desteğine ihtiyacımız var. Gazianteplileri maçlarımıza bekliyoruz” dedi. 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz